ZIKKIMM

Kasketli, bıyıklı, ağzında kürdanı ile tam bir kabadayı… ama kurukafa bir kayadayı… İşte çarpıcı logosu ile hayatımıza giren ilk Türk IPA’sı Zıkkımm (evet çift m ile yazılıyor…) kulübümüz üyeleri ve misafirlerimiz ile 6 Şubat 2016 tarihinde Şelamiçeşme Draft Gastro Pub’da buluştu.

Indian Pale Ale (IPA) tanımı İngilizler’in Hindistan’ı sömürge yaptığı dönemde oraya götürdükleri biraların bozulmaması için bol şerbetçiotu kullanarak yaptığı biralardan geliyor. İthal biralarda az da olsa rastladığımız bir tür olan IPA’nın yerli üretim olarak karşımıza çıkması bizi sevindirdi.

Pera Bira tarafından üretilen Zıkkımm’ın satış sorumluları biralarının hikayesini, satış stratejilerini bizimle paylaştılar. Üyelerimizin sorularını içtenlikle yanıtladılar. Gece boyunca Zıkkımm birasına Draft Gastro Pub’ın lezzetli atıştırmalıkları eşlik etti.

Satış sorunluları biz bira koleksiyonerlerini de düşünerek yanlarında koleksiyonlerlerin bulmakta zorlandığı Pera bira altlıklarından da bolca getirmişlerdi.

Gece sonunda Tübikok olarak üretici koleksiyoner buluşmalarını daha sık yapmamız yönünde üyelerimizden olumlu dönüşler aldık.

Etkinlik fotoğrafları

-