2.B.C.E.M.

2. Türkiye Bira Koleksiyonerleri ve Ev Biracıları Buluşması!

Türkiye’deki en büyük bira koleksiyonerleri toplantısını 12 Mart 2016 tarihinde Dolmabahçe Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştirdik.

Bu toplantı aynı zamanda bira koleksiyonerleri ile Türkiye’de ev birası yapan biraseverleri buluşturan bir organizasyon oldu.

Küçükçiftlik Park’ta kurulan 4 ayrı alanda aktiviteler gerçekleştirildi.

1. Değiş Tokuş (Exchange) Alanı:

Yaklaşık 40 adet tezgah koleksiyonerler tarafından tutuldu. Koleksiyonlardaki objeler, gerek satış gerek değiş tokuş için sergilendi. Koleksiyonerler koleksiyonlarındaki eksi olan veya uzun süredir aradıkları objeleri bu sayede buldular ve koleksiyonlarına kattılar. Lübnan ve Bulgar bira kulüplerinden gelen katılımlar ise organizasyona renk kattı.

Ev Biracıları ise burada açtıkları stantlarda evlerinde yaptıkları biraları hem tattrıma hem de tanıtma fırsatı buldu. Biralar çok ilgi gördü. Bira yaparken yaşadıkları deneyimleri birbirleri ile paylaşma fırsatı buldular. Das Bira, 3 Baykuş,Fermantasyon Aşkı, TAP(Türk Apartman Birası) ve Kargın Home Brewery katılan ev biracılarıydı.

2. Yeme-İçme Alanı:

Cross Fingers’ın yaptığı güzel yemekleri bu alana kurulan masalarda biralarımız eşliğinde yedik. Sosis, köfte, patates kızartması ve lezzetli dürümlere Guinness, Carlsberg, Tuborg ve Weihenstephaner biraları eşlik etti. Ayrıca tüm gün boyunca üyelerimizden Özgün Sarısoy’un yaptığı kahveler biraya ara verilen zamanlarda içimizi ısıttı. Gala yemeği de bu alanda gerçekleştirildi.

3. Aktivite Alanı:

Bu alanda klasik olan hızlı bira içme yarışması ve ev biracılarının bira yarışması gerçekleşti. Hızlı bira yarışması erkekler ve kadınlar olarak iki kategoride gerçekleşirken ilk üçe girenler madalyalarını kulüp yönetiminden aldılar.

Ev biracıları yarışması ise 3 kategoride yapıldı. Jüri üyelerimiz Çağdaş Öngen, Tahir Ozan Yumrukaya ve Sibel Açıkgöz ev biralarını değerlendirdi. En iyi stout, en iyi lager, en iyi IPA kategorilerinde madalyalar sahiplerini buldu.

4. Konser Alanı:

Günün sonunda iki harika grup Küçükçiftlik Sahnesinde boy gösterdi. İlk önce üyelerimizden Kemal Hakimoğlu’nun da çaldığı “The Beatles Company”, Beatles şarkıları ile kalabalığı ısıttı. Arkasından “Ahmet Beyler” ‘in performansı ile gecenin finali yapıldı.

Gün boyu süren organizasyonumuzda ayrıca TÜBİKOK genel kurulu yapıldı. Yönetim ibra edildi ve iki sene daha aynı kişilerin yönetime devam etmesi karara bağlandı.

Üyelerimiz çekiliş için yanlarında getirdikleri objeleri bağışladılar. Yapılan çekiliş ile bu objeler yeni sahiplerine kavuştu.

Etkinlik ertesi sabah Feriköy antika pazarı gezisi ve kahvaltı ile tamamlandı.

Etkinlik fotoğrafları

-