Dünya Biraları Tadımı 5

Dünya Biraları Tadım Etkinliği Nedir?

Ülkemize gelen ithal biraların sayısının hızla artması ile birlikte bira severler çeşitli ülkelerden her türde birayı tatma fırsatı buldular. Ama gene de Dünya’da tadılacak o kadar çok bira var ki, Tübikok olarak üyelerimizi ve takipçilerimizi yurtdışındaki biralarla buluşturma fırsatı yaratalım fikrinden yola çıkarak Dünya Biraları Tadım Etkinliğini düzenlemeye karar verdik.

Bununla birlikte sosyal sorumluluk projesi hedefimizi de gerçekleştirmek için bu etkinliklerde toplanan paraları etkinlik günü belirlenecek olan hayır kuruluşlarına bağışlama kararı aldık.

Etkinliğimiz açık arttırma yöntemi ile gerçekleşmektedir. Tadılacak olan bira boyutuna göre 4-7 bardağa bölüştürülüyor ve her bardak ayrı ayrı açık arttırma ile katılımcılar tarafından satın alınıyor. Bu şekilde bir bardak 3 TL - 10 TL arası bir fiyattan sahibini buluyor. Toplanan para da bağış olarak yerini buluyor.

Etkinliklerde Dünya biralarının tadımı ile birlikte, ev biracılarının yaptığı biraları, ev yapımı likör, şarap vb. diğer ürünleri de tatma fırsatını yakalıyoruz. İçilen biralarla ile ilgili yorumları ve evde yapılan bira ve diğer ürünlerle ilgili yapım notlarını birbirimizle paylaşıyoruz.


-