Dünya Biraları Tadımı 4

Dünya Biraları Tadım Etkinliği Nedir?

Ülkemize gelen ithal biraların sayısının hızla artması ile birlikte bira severler çeşitli ülkelerden her türde birayı tatma fırsatı buldular. Ama gene de Dünya’da tadılacak o kadar çok bira var ki, Tübikok olarak üyelerimizi ve takipçilerimizi yurtdışındaki biralarla buluşturma fırsatı yaratalım fikrinden yola çıkarak Dünya Biraları Tadım Etkinliğini düzenlemeye karar verdik.

Bununla birlikte sosyal sorumluluk projesi hedefimizi de gerçekleştirmek için bu etkinliklerde toplanan paraları etkinlik günü belirlenecek olan hayır kuruluşlarına bağışlama kararı aldık.

Etkinliğimiz açık arttırma yöntemi ile gerçekleşmektedir. Tadılacak olan bira boyutuna göre 4-7 bardağa bölüştürülüyor ve her bardak ayrı ayrı açık arttırma ile katılımcılar tarafından satın alınıyor. Bu şekilde bir bardak 3 TL - 10 TL arası bir fiyattan sahibini buluyor.Toplanan para da bağış olarak yerini buluyor.

Etkinliklerde Dünya biralarının tadımı ile birlikte, ev biracılarının yaptığı biraları, ev yapımı likör, şarap vb. diğer ürünleri de tatma fırsatını yakalıyoruz. İçilen biralarla ile ilgili yorumları ve evde yapılan bira ve diğer ürünlerle ilgili yapım notlarını birbirimizle paylaşıyoruz.

Dünya Biraları Tadım Etkinliği – 4

27 Kasım 2016 tarihinde Erenköy Draft Gastro Pub’ da gerçekleşen etkinliğimiz bu sefer bira – viski kardeşliği konsepti ile yapıldı.

Bu etkinliğimizde özel konuklarımız vardı. Bunlardan ilki Meleklerin Payı Burkay Adalığ, viski fıçısında aromalandırılmış biraları anlatmak ve viski kültürü üstüne sunum yapmak üzere davetlimiz olarak etkinliğimize katıldı. Ayrıca bira bitişli iki adet viski de katılımcılar tarafından tadıldı. Yapımının ilk aşamaları bira ile aynı olan viski, bira kadar çeşitli olmasa da bira fıçılarında sonlandırılarak bir severlere de göz kırpıyor.

Etkinliğimizin diğer konukları Sırbistan’dan ve Hırvatistan’dan gelen Kabinet Brewey ve Visibaba Craft Beer brewmasterlarıydı. Kendilerinden bahsettiler ve yanlarında getirdikleri birayı tanıtarak açık arttırmaya sundular.

İlk biramızı hayatını kaybeden Küba lideri Fidel Castro anısına, Küba’dan seçtik. Daha sonra ABD, Almanya, Belçika, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İran, İrlanda, İskoçya, İtalya, Polonya, Tunus ve Yunanistan biralarını tattık.

Retro Bira, TAB (Türk Apartman Birası), Erman Köse'nin ev biralarına, Oğuz Altındiş'in bal şarabı, Elizabet Çalışır'ın biralı kahve likörü ve Serhat Kuloğlu'nun taflan likörü eşlik etti.

Bu etkinliğimizde toplanan 1.380 TL, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı , Ali İsmail Korkmaz Vakfı ve Patiliköy Doğayı ve Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği'ne bağışlanmıştır.

-