Dünya Biraları Tadımı 2

Dünya Biraları Tadım Etkinliği Nedir?

Ülkemize gelen ithal biraların sayısının hızla artması ile birlikte bira severler çeşitli ülkelerden her türde birayı tatma fırsatı buldular. Ama gene de Dünya’da tadılacak o kadar çok bira var ki, Tübikok olarak üyelerimizi ve takipçilerimizi yurtdışındaki biralarla buluşturma fırsatı yaratalım fikrinden yola çıkarak Dünya Biraları Tadım Etkinliğini düzenlemeye karar verdik.

Bununla birlikte sosyal sorumluluk projesi hedefimizi de gerçekleştirmek için bu etkinliklerde toplanan paraları etkinlik günü belirlenecek olan hayır kuruluşlarına bağışlama kararı aldık.

Etkinliğimiz açık arttırma yöntemi ile gerçekleşmektedir. Tadılacak olan bira boyutuna göre 4-7 bardağa bölüştürülüyor ve her bardak ayrı ayrı açık arttırma ile katılımcılar tarafından satın alınıyor. Bu şekilde bir bardak 3 TL - 10 TL arası bir fiyattan sahibini buluyor.Toplanan para da bağış olarak yerini buluyor.

Etkinliklerde Dünya biralarının tadımı ile birlikte, ev biracılarının yaptığı biraları, ev yapımı likör, şarap vb. diğer ürünleri de tatma fırsatını yakalıyoruz. İçilen biralarla ile ilgili yorumları ve evde yapılan bira ve diğer ürünlerle ilgili yapım notlarını birbirimizle paylaşıyoruz.

Dünya Biraları Tadım Etkinliği – 2

Haziran ayında ilkini gerçekleştirdiğimiz ve çok keyif aldığımız etkinliğimizin ikincisini 7 ağustos 2016 tarihinde gene Erenköy Draft Gastro Pub’un ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Draft Gasto Pub güler yüzlü çalışanları, lezzetli atıştırmalıkları ve zengin bira menüsü ile etkinliğimiz için ideal bir mekan oldu bizim için.

Bu etkinliğimizde Rusya’dan Baltika birası bizim yanımızda oldu. Baltika Türkiye getirdiği biralar ile Türkiye pazarına sunduğu biraları bize tattırdı.

Etkinlikte gene Dünya’nın önde gelen biraları tadıldı. Hollanda, Danimarka, Polonya, Yunanistan, Kanada, İngiltere, İspanya, ABD, Belçika, Fransa, İsrail, İskoçya, Bulgaristan ve Almanya gibi geniş bir ülke grubundan biralar tadımcılarla buluştu.

Ayrıca Kargın Brewery, Thracian, Ayergbira, Dasbira, Ayyassıpa, Bira Atölyesi ve Heisenberg ev biracıları biraları tanıttı ve bu güzel biraları tatma fırsatı bulduk.

Bu etkinliğimizde toplanan 1.310 TL, Türk Eğitim Vakfına bağışlanmıştır.

-