4. Türkiye Bira Koleksiyonerleri ve Ev Biracıları Buluşması

Türkiye’deki en büyük bira koleksiyonerleri ve ev biracıları toplantısını 18 Mart 2018 tarihinde Beşiktaş IF Performance Hall’da gerçekleştirdik.

Bira Koleksiyonerleri ve Ev biracıları bu etkinlikte gene bir araya gelip güzel vakit geçirerek paylaşımlarda bulundular.

Gün boyu süren etkinlikte bir çok aktivite gerçekleşti.

1 - Değiş Tokuş (Exchange) :

Koleksiyon malzemelerini satmak veya takas yapmak isteyen koleksiyonerler kurdukları stantlarda  çeşitli objeleri hem sergilediler, hem de takas yaptılar. Koleksiyonerler koleksiyonlarındaki eksi olan veya uzun süredir aradıkları objeleri bu sayede buldular ve koleksiyonlarına kattılar.

2 - Ev Biracıları ve Ev Birası Yarışması:

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen ev biracıları kendi ürettikleri biraları bira severlere tattırma fırsatı buldular. Ayrıca biraları ile 4 kategoride yapılan ev birası yarışmasına katıldılar. Seçkin bir jüri tarafından detaylı olarak değerlendirilen biralarda her kategorideki ilk üç biranın sahibi sahneye çağırılarak birasını anlattı. Birincilere ise madalyaları verildi.

3 - Yemek Bira Eşlemesi:

Yeme İçme İşlerinin yaptığı güzel yemekler ile bunlara uygun biraların eşleştirildiği bu etkinlikte özel tatların biralarla uyumunu deneyimledik. 4 ayrı tip bira ile bunlara uygun yemeklerin birlikteliği etkinliğini aynı zamanda bir tadım etkinliğine dönüştürdü. Ayrıca tüm gün boyunca üyelerimizden Özgün Sarısoy’un yaptığı kahveler biraya ara verilen zamanlarda içimizi ısıttı. Gala yemeği de bu alanda gerçekleştirildi.

4 - Aktivite Alanı:

Bu alanda klasik olan hızlı bira içme yarışması ve en uzun bira tutma yarışması düzenlendi. Yarışmalar kadın ve erkekler olarak iki kategoride düzenlendi ve birincilere madalyaları taktim edildi. Ayrıca koleksiyonerlerin çekiliş için bağışladıkları objeler yapılan çekiliş ile şanslı koleksiyonerlere dağıtıldı.

5 - Atölyeler:

İki oturum halinde bira severlerin katıldığı oturumlar gerçekleşti. Türk Bira Tarihi ve Bira Tat Uyumu konulu atölyeler büyük ilgi gördü.

Gün boyu süren organizasyonumuzda ayrıca TÜBİKOK genel kurulu yapıldı. Yönetim ibra edildi ve iki sene daha aynı kişilerin yönetime devam etmesi karara bağlandı.

-